#22 Step 3.7 Flash
medium- Cost
- $0.006
- Timp
- 46.2s
- Tokenuri
- 4,466 tok
Rezumat
Step 3.7 Flash obține 8.0 pe AI BENCHY și este pe #22. Are fiabilitate 9.9, rată de reușită 73.0%, cost total $0.376 și timp mediu de răspuns 20.35s.
Documentat la 2026-08-12
8.0
Consistență
9.3
9.9
$0.376
Total tokenuri de ieșire
319,958
Total tokenuri de intrare
39,981
Preț de intrare
$0.200 / 1M
Preț de ieșire
$1.150 / 1M
Preț citire cache
N/D
Preț scriere cache
N/D
Prețurile de cache se aplică tokenurilor de intrare. Citirea reutilizează prompturi salvate; scrierea le stochează și poate costa în plus. Tokenurile de ieșire folosesc prețul de ieșire.
Teste greșite: 7
Rată de trecere pe încercare: 73.0%
Acoperire benchmark: 61/63 încercări (Țintă: 3 repetări per test)
Teste instabile
2
Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).
Prompt: Create a detailed SVG illustration of a hamster playing table tennis.
Istoric rulări
| Testat la | Scor | Fiabilitate | Teste corecte | Cost total | Compară |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-08-14 02:31 Retestare | 7.9 | 10.0 | $0.495 | Compară | |
| 2026-07-16 22:50 Test nou adăugat | 8.0 | 9.9 | $0.515 | Compară | |
| 2026-06-04 13:52 Test nou adăugat | 8.0 | 9.9 | $0.376 | Rularea curentă | |
| 2026-05-29 11:49 Prima rulare | 7.9 | 9.9 | $0.404 | Compară |
Această rulare a folosit o suită de benchmark diferită. Ține cont de schimbările suitei când interpretezi evoluția istorică.
Comparație între rulări
| Rulare | Acoperire benchmark | Scor | Consistență | Fiabilitate | Teste corecte | Teste instabile | Total tokenuri de ieșire | Total tokenuri de intrare | Cost total | Timp de răspuns (mediu) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-06-04 13:52 · Test nou adăugat | 61/63 încercări | 8.0 | 9.3 | 9.9 | 14/21 | 2 | 319,958 | 39,981 | $0.376 | 20.35s |
| 2026-05-29 11:49 · Prima rulare | 60/60 încercări | 7.9 | 9.2 | 9.9 | 13/20 | 2 | 344,492 | 0 | $0.404 | 20.29s |
| Diferență | — | +0.1 | +0.1 | 0.0 | +1 | 0 | -24534 | +39981 | -$0.028 | +64ms |
Acoperirea benchmark diferă: 61/63 încercări (Țintă: 3 repetări per test) față de 60/60 încercări (Țintă: 3 repetări per test). Totalurile și metricile sensibile la repetări nu sunt direct comparabile.
Aceste două rulări au folosit suite de benchmark diferite, așa că diferențele reflectă atât schimbări ale modelului, cât și ale suitei.
Istoric prețuri
Date istorice de preț pentru acest model de la OpenRouter.
| Dată | Preț de intrare | Preț de ieșire | Preț citire cache | Preț scriere cache |
|---|---|---|---|---|
| 2026-06-04 14:42 | $0.200 / 1M | $1.150 / 1M | N/D | N/D |
Alege primul model, apoi fă clic pe al doilea model pentru a deschide o pagină alăturată.
| Categorie | Scor | Consistență | Teste corecte |
|---|---|---|---|
| Trucuri anti-AI | 8.7 | 7.9 | |
| Programare | 8.8 | 7.8 | |
| Combinat | 10.0 | 10.0 | |
| Parsare și extragere de date | 10.0 | 10.0 | |
| Specific domeniului | 7.7 | 10.0 | |
| Inteligență generală | 4.0 | 10.0 | |
| Respectarea instrucțiunilor | 9.8 | 10.0 | |
| Rezolvare de puzzle-uri | 5.7 | 9.9 | |
| Apelare instrumente | 10.0 | 10.0 | |
| Cultură generală | 3.0 | 10.0 |