Kev 4B (default) conduce la scorul mediu cu 2.4 vs 0.8. Nimble v3 9B (default) are costul de benchmark mai mic, ~$0.001 vs $0.002. Nimble v3 9B (default) este mai rapid cu 363ms vs 5.63s, cu rate de reușită de 4.4% vs 15.9%.
Benchmark-urile au fost generate din suitele de teste AI BENCHY la:
2026-10-16
Modele comparate
Răspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
Rang
#430
Total tokenuri de ieșire
0
Timp de răspuns (mediu)
363ms
Cost total
~$0.001Estimarea include numai energia electrică a plăcii GPU. Restul computerului și achiziția hardware-ului nu sunt incluse. NVIDIA GeForce RTX 3090: 0.0021 h × 0.377 kW × €0.2896/kWh × 1.138 USD/EUR = ~$0.000263.
Rang
#418
Total tokenuri de ieșire
28,061
Timp de răspuns (mediu)
5.63s
Cost total
$0.002
Model recomandatKev 4B (default)
Are cel mai mare scor din această comparație (2.4) și cel mai bun echilibru între cost și timp de răspuns dintre cele 2 modele.
Comparație detaliată
Metrică
Nimble v3 9BNimble v3 9BdefaultRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.21/69 încercări. Adaptoarele oferă variantele de răspuns. Acceptă 7/23 teste. Celelalte teste sunt incompatibile, nu eșuate. Scorul folosește suita completă.Lansare: 2026-10-16
Kev 4BKev 4Bdefault36/69 încercări. Adaptoarele oferă variantele de răspuns. Acceptă 12/23 teste. Celelalte teste sunt incompatibile, nu eșuate. Scorul folosește suita completă.Lansare: 2026-09-28
Metrică
Nimble v3 9BNimble v3 9BdefaultRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.21/69 încercări. Adaptoarele oferă variantele de răspuns. Acceptă 7/23 teste. Celelalte teste sunt incompatibile, nu eșuate. Scorul folosește suita completă.Lansare: 2026-10-16
Kev 4BKev 4Bdefault36/69 încercări. Adaptoarele oferă variantele de răspuns. Acceptă 12/23 teste. Celelalte teste sunt incompatibile, nu eșuate. Scorul folosește suita completă.Lansare: 2026-09-28
Scor
0.8Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
2.4Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
Rang
#430
#418
Fiabilitate
10.0Scorul de succes la prima încercare: 10.0 înseamnă fără erori reîncercabile ale API-ului țintă sau de limită de rată înainte de apeluri reușite; erorile urmărite reduc scorul.…
10.0Scorul de succes la prima încercare: 10.0 înseamnă fără erori reîncercabile ale API-ului țintă sau de limită de rată înainte de apeluri reușite; erorile urmărite reduc scorul.…
Consistență
3.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
4.9Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
Încercări
21/69
36/69
Teste corecte
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 5Nu a urmat instrucțiunile: 1Timp de răspuns (mediu)363msTimp de răspuns (maxim)1.24sTimp de răspuns (total)2.54sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 9Timp de răspuns (mediu)5.63sTimp de răspuns (maxim)17.79sTimp de răspuns (total)67.61sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
Rată de trecere pe încercare
4.4%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
15.9%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
Teste instabile
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
1Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Rulări totale
21Rulări totale…
36Rulări totale…
Cost per rezultat
~0.027Estimarea include numai energia electrică a plăcii GPU. Restul computerului și achiziția hardware-ului nu sunt incluse. NVIDIA GeForce RTX 3090: 0.0021 h × 0.377 kW × €0.2896/kWh × 1.138 USD/EUR = ~$0.000263.
0.060
Cost total
~$0.001Estimarea include numai energia electrică a plăcii GPU. Restul computerului și achiziția hardware-ului nu sunt incluse. NVIDIA GeForce RTX 3090: 0.0021 h × 0.377 kW × €0.2896/kWh × 1.138 USD/EUR = ~$0.000263.
$0.002
Preț de intrare
N/DPreț de intrare…
$0.042 / 1MPreț de intrare…
Preț de ieșire
N/DPreț de ieșire…
$0.000 / 1MPreț de ieșire…
Preț citire cache
N/DPreț citire cache…
N/DPreț citire cache…
Preț scriere cache
N/DPreț scriere cache…
N/DPreț scriere cache…
Total tokenuri de intrare
103,770Total tokenuri de intrare…
42,804Total tokenuri de intrare…
Tokenuri de ieșire
0Tokenuri de ieșire…
28,061Tokenuri de ieșire…
Tokenuri de raționament
0Tokenuri de raționament…
0Tokenuri de raționament…
Timp de răspuns (mediu)
363msTimp de răspuns (mediu)…
5.63sTimp de răspuns (mediu)…
Timp de răspuns (maxim)
1.24sTimp de răspuns (maxim)…
17.79sTimp de răspuns (maxim)…
Timp de răspuns (total)
2.54sTimp de răspuns (total)…
67.61sTimp de răspuns (total)…
Parametri
9B
4B
Disponibilitate
Ponderi disponibile
Sursă deschisă
Prețurile de cache se aplică tokenurilor de intrare. Citirea reutilizează prompturi salvate; scrierea le stochează și poate costa în plus. Tokenurile de ieșire folosesc prețul de ieșire.
Top modele după scor
Scor vs cost total
Timp de răspuns (mediu)
Scor vs Timp de răspuns (mediu)
Total tokenuri de ieșire
Scor vs Total tokenuri de ieșire
Defalcare pe categorii
Sarcini agentice
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0msTimp de răspuns (mediu)…
0Total tokenuri de intrare…
0Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Trucuri anti-AI
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
2.5Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
2.5Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
25.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)73msTimp de răspuns (maxim)73msTimp de răspuns (total)73msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
7.5Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 3Timp de răspuns (mediu)3.65sTimp de răspuns (maxim)9.32sTimp de răspuns (total)10.95sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
3.65sTimp de răspuns (mediu)…
5,364Total tokenuri de intrare…
7,514Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Programare
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
6.7Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
33.3%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 1Timp de răspuns (mediu)771msTimp de răspuns (maxim)954msTimp de răspuns (total)1.54sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
771msTimp de răspuns (mediu)…
21,603Total tokenuri de intrare…
12,207Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Combinat
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0msTimp de răspuns (mediu)…
0Total tokenuri de intrare…
0Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Parsare și extragere de date
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
3.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
10.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 2Timp de răspuns (mediu)880msTimp de răspuns (maxim)1.24sTimp de răspuns (total)1.76sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
10.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
50.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 1Timp de răspuns (mediu)9.09sTimp de răspuns (maxim)17.37sTimp de răspuns (total)18.18sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
9.09sTimp de răspuns (mediu)…
11,010Total tokenuri de intrare…
3,573Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Specific domeniului
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
2.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
6.7Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 2Timp de răspuns (mediu)80msTimp de răspuns (maxim)91msTimp de răspuns (total)160msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
10.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
33.3%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 2Timp de răspuns (mediu)6.34sTimp de răspuns (maxim)17.79sTimp de răspuns (total)19.02sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
6.34sTimp de răspuns (mediu)…
2,178Total tokenuri de intrare…
1,905Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Inteligență generală
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0msTimp de răspuns (mediu)…
0Total tokenuri de intrare…
0Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Respectarea instrucțiunilor
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
1.5Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
5.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 1Timp de răspuns (mediu)469msTimp de răspuns (maxim)469msTimp de răspuns (total)469msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
5.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 1Timp de răspuns (mediu)17.27sTimp de răspuns (maxim)17.27sTimp de răspuns (total)17.27sUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
17.27sTimp de răspuns (mediu)…
2,316Total tokenuri de intrare…
2,688Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Rezolvare de puzzle-uri
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
1.7Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
3.3Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Nu a urmat instrucțiunile: 1Timp de răspuns (mediu)79msTimp de răspuns (maxim)79msTimp de răspuns (total)79msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
1.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
22.2%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
1Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Răspuns greșit: 1Timp de răspuns (mediu)646msTimp de răspuns (maxim)646msTimp de răspuns (total)646msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
646msTimp de răspuns (mediu)…
333Total tokenuri de intrare…
174Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Apelare instrumente
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0msTimp de răspuns (mediu)…
0Total tokenuri de intrare…
0Tokenuri de ieșire…
0Tokenuri de raționament…
Cultură generală
Scor
Consistență
Rată de trecere pe încercare
Teste instabile
Teste corecte
Timp de răspuns (mediu)
Tokenuri de intrare
Tokenuri de ieșire
Tokenuri de raționament
Nimble v3 9BRăspunsurile modelului candidat au fost generate pe hardware local. OpenRouter a fost folosit doar pentru evaluare. nimble-v3:9b-q8_0 · Q8_0 · Ollama 0.40.5 · NVIDIA GeForce RTX 3090.
0.0Scor mediu pe toate testele de benchmark.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…
0.0Scorul de consistență reflectă stabilitatea între rulări (10 = foarte consistent, chiar dacă este constant greșit).…
0.0%Rata de trecere pe încercare = încercări trecute / total încercări pe toate rulările.…
0Testele instabile au avut rezultate mixte între rulări (cel puțin un succes și un eșec).…
Un test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.Niciun răspuns eșuat.Timp de răspuns (mediu)0msTimp de răspuns (maxim)0msTimp de răspuns (total)0msUn test este considerat trecut complet doar dacă toate rulările lui trec.…